Kominki

Kominki, piece, grille stały się integralną częścią nowoczesnego domu lub mieszkania.

Nowoczesne wnętrza trudno wyobrazić sobie bez ognia naturalnego, lub sztucznego. Usługi wykonawcze w temacie kominków, to jedno z wielu realizacji, jakimi się zajmujemy. Fakt, iż kominki obecnie są bardzo modne, a może nigdy nie wyszły z mody jest niepodważalny. Niemniej bez wątpienia wiele osób kierujących się kwestią wizualną mieszkania, atmosferą jaką daje kominek, oraz ekonomiczną stroną tej inwestycji decyduje się na to rozwiązanie. Ze swojej strony chcemy nadmienić, że uwarunkowanie technologii, jak również doboru materiałów zależne jest od funkcji, którą owy kominek ma spełniać. Na dzień dzisiejszy jest wiele rozwiązań, a co za tym idzie także poszczególnych materiałów.

Generalnie klient zawsze musi podjąć decyzję czy zamierza kominek rozpalać sporadycznie czy ma on służyć do ogrzewania całego mieszkania lub domu. Ta informacja jest istotna, ponieważ powala nam na profesjonalne doradztwo pod kątem potrzeb klienta, a także przygotowania się do realizacji zlecenia. Biorąc pod uwagę pierwszą kwestię, czyli sporadyczne rozpalanie kominka bardzo dobrą decyzją okazuje się być wybór obudowy, która zatrzymuje ciepło. Może to być obudowa wykonana z kafli, szamotu, steatytu, albo magnezytu. To, iż idealnie akumulują one ciepło jest udowodnione nie tylko przez producentów, ale przede wszystkim osoby, które posiadają tego rodzaju obudowy. Kiedy w kominku wygaśnie obudowa utrzymuje ciepło, gdzie w efekcie staje się jego źródłem promieniowania. Wielu fachowców porównuje to do pieców kaflowych, które działają na podobnych zasadach.

Drugą kwestią jest zamiar ogrzewania wnętrz w związku z czym najczęściej polecane są wkłady wodne, które zapewniają ogrzewanie poprzez doprowadzenie ciepłej wody do odbiorników ciepła (kaloryfery, ogrzewanie podłogowe), tudzież dogrzewanie wszystkich pomieszczeń po ówczesnym montażu specjalnej wentylacji w systemie systemie DGP (dystrybucja gorącego powietrza), który posiada wiele zalet. Między innymi jest możliwość ogrzewania wszystkich pomieszczeń za sprawą bardzo dobrze przemyślanego przez producentów systemu, gdzie kratki wyprowadzające ciepło mogą być zamontowane zarówno w suficie, ścianie czy podłodze. Na chwilę obecną jest to jedno z najlepszych rozwiązań ze względu na swoją niezawodność grzewczą, przystępną cenę, oraz możliwość ogrzewania domu nawet gdy chwilowo zabraknie energii elektrycznej.

Jesteśmy gotowi nie tylko wykonać dla Państwa udany projekt, ale także wcześniej doradzić, polecić materiały, oraz racjonalnie wycenić daną usługę. Kominek w domu, to obecnie ważna część wystroju. Niemniej jeśli spełnia on dodatkowe funkcje mające na celu oszczędność, tym bardziej warto rozważyć taką opcję. 

Etapy

Inne